پرسش های متداول

دوچرخه اسکی چیست؟

دوچرخه اسکی یک وسیله تفریحی و ورزشی مشابه دوچرخه میباشد که به جای چرخ، اسکی قرار داده شده است. ارگونومی خاص دوچرخه اسکی به منظور استفاده راحت از بالابرها و کنترل کامل در هنگام سر خوردن روی شیب طراحی شده است.

آیا یادگیری دوچرخه اسکی آسان است؟

بله، به دلیل ثبات و تعادل بالا و همچنین ارگونومی دوچرخه اسکی، یادگیری و کسب مهارت در کنترل آن به مراتب راحت تر و سریع تر از اسکی آلپاین و اسنوبرد میباشد. پس از چند دور تمرین به راحتی میتوانید سرعت دوچرخه اسکی را کنترل کرده و پیچ بزنید. پیچ زدن و ترمز کردن همانند اسکی و اسنوبرد میباشد. اگر اسکی میکنید، به راحتی دوچرخه اسکی را کنترل خواهید کرد.

آیا دوچرخه اسکی ایمن است؟

بله، ویژگی های ذاتی دوچرخه اسکی شامل امکان کنترل به صورت نشسته یا ایستاده، وجود فرمان و عدم اتصال راکب به دوچرخه، این امکان را ایجاد نموده است تا به صورت ایمن شیب ها را طی کنید.

آیا دوچرخه اسکی خطرناک است؟

خیر، نسبت به تفریحات زمستانی دیگر نظیر اسکی و اسنوبرد ایمن تر است.

کجا میتوان از دوچرخه اسکی استفاده کرد؟

داخل پیست و خارج از پیست، هرکجا که برف به مقدار کافی و شیب مناسب باشد میتوان از دوچرخه اسکی لذت برد. مسیر هایی که با نشانه قرمز و آبی در پیست ها مشخص شده اند مناسب هستند. مسیر های سبز ممکن است خیلی هموار باشند و مسیر های مشکی ممکن است باریک ، پرشیب و خطرناک باشند. در هر حال با توجه به میزان مهارت خود مسیر مناسب را رعایت کنید.

چقدر سریع است؟

بسته به نوع استفاده، نوع برف و شیب مسیر، سرعت دوچرخه متفاوت خواهد بود.

چه کسانی میتوانند از دوچرخه اسکی استفاده کنند؟

هر فرد که علاقه مند به هیجان و لذت سر خوردن روی برف است، میتواند از دوچرخه اسکی استفاده نماید.

آیا کودکان میتوانند از دوچرخه اسکی استفاده کنند؟

دوچرخه اسکی سردو مناسب برای سن ۱۲ سال و بیشتر میباشد. سردو درحال طراحی دوچرخه اسکی مناسب کودکان است.

وزن دوچرخه اسکی چقدر است؟ آیا حمل و نقل آن مشکل است؟

دوچرخه اسکی تنها در حدود ۱۲ الی ۱۳ کیلوگرم وزن دارد. با توجه به قابلیت جداشدن آسان اسکی ها، حمل و نقل آن به آسانی انجام میشود.

چطور سرعتمان را کنترل کنیم و ترمز کنیم؟

برای کنترل سرعت و توقف روش های مختلفی است. در سرعت های کم با فشار دادن و کشیدن پا روی برف دوچرخه اسکی متوقف میشود. روش دیگر اجرای پیچ های متوالی و در نهایت توقف در عرض و عمود بر خط فرود میباشد. روش حرفه ای تر که نیازمند یادگیری و تمرین است همانند اسکی و اجرای تکنیک دراپاژ میباشد. کافی است تا لبه های اسکی را داخل برف فشار دهید.

از چه نوع اسکی هایی برای این وسیله استفاده شده است؟

در سال های اخیر با ورود سبک جدید اسکی ها به عرصه ی این ورزش، اسکی هایی که با سبک گذشته تولید شده و استفاده میشدند به مرور زمان با وجود کارایی و سالم بودن کنار گذاشته شدند.

سردو با توجه به کارایی و سلامت این اسکی ها و پس از کنترل کیفیت آنها و تغییرات لازم ، از این اسکی ها برای دوچرخه اسکی استفاده نموده است. این روش علاوه بر این که به حفظ محیط زیست و جلوگیری از اتلاف انرژی کمک میکند ، کارایی لازم و عملکرد مناسبی نیز دارد.

اسکی های مورد استفاده همانند اسکی های حرفه ای و مدرن، دارای لبه های فولادی میباشند.

آیا کفش یا تجهیزات خاصی مورد نیاز است؟

خیر، نیاز به کفش خاصی نیست اما بهتر است از کفش های ورزشی که روی برف لیز نمیخورند استفاده کنید. توصیه میشود برای حفظ ایمنی حتما از هلمت های استاندارد اسکی یا دوچرخه استفاده شود.

آیا نیاز است تا اسکی های کوچک زیر کفش ها قرار دهیم؟

خیر، دوچرخه اسکی سردو به نحوی طراحی شده است که به راحتی کنترل میشود و از این مورد بی نیاز است.

آیا در پیست های اسکی میتوان از دوچرخه اسکی استفاده نمود؟

سردو درحال رایزنی با پیست های اسکی، برای اخد مجوز ورود و استفاده از پیست میباشد. امیدواریم با حمایت شما و همکاری مدیریت پیست ها هرچه سریعتر به این مهم دست یابیم. بدیهی است به محض کسب مجوز، از طریق همین سایت و صفحات مجازی اطلاع رسانی خواهد شد.

کجا میتوانم دوچرخه اسکی کرایه کنم؟

در حال حاضر امکان کرایه وجود ندارد. به محض حصول توافق با پیست های اسکی در همین صفحه اعلام خواهد شد.

از چه نوع بالابرهایی میتوان استفاده کرد؟

از انواع مختلف بالابر های موجود در بیست های اسکی شامل تله کابین، تله اسکی، تله سیژ، بالابر بشقابی و همچنین نوار نقاله بالابر میتوان به راحتی و طبق راهنمایی مامورین دستگاه ها استفاده نمود.

چطور از بالابرهای پیست ها استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از انواع بالابر در دفترچه راهنمای استفاده از محصول توضیح داده شده است. همچنین مامورین بالابر ها شما را راهنمایی خواهند کرد.

آیا آموزش دوچرخه اسکی در پیست ها امکان پذیر است؟

در حال حاضر خیر. یادگیری دوچرخه اسکی بسیار آسان است. ویدیو های آموزشی در همین سایت قرار خواهند گرفت.

چرا دوچرخه اسکی در پیست ها و مکان های دیگر کمتر به چشم میخورد؟

با وجود قدمت ۱۰۰ ساله دوچرخه اسکی، کمتر از ۱۰ سال است که به شکل مدرن و حرفه ای در پیست های ایالات متحده امریکا و اروپا مورد استفاده قرار میگیرد و وسیله ورزشی و تفریحی نوین محسوب میشود. سردو مفتخر است برای اولین بار دوچرخه اسکی را در ایران مشابه نمونه های خارجی تولید نماید.

آیا دوچرخه اسکی ورزش و تفریحی طاقت فرساست؟

با توجه به اینکه دوچرخه اسکی را میتوان به صورت نشسته هم کنترل نمود و وجود فرمان و ارگونومی ویژه دوچرخه اسکی، بسیار آسان تر اسکی و اسنوبرد میباشد. همچنین افرادی که به دلیل آسیب دیگر قادر به اسکی کردن نیستند هیچ ممانعتی در استفاده از دوچرخه اسکی نخواهند داشت.تنها آسیبی که پس از یک روز استفاده از دوچرخه اسکی خواهید دید، درد گونه هایتان به خاطر لبخند زدن است!

آیا میتوان با دوچرخه اسکی پرش یا حرکات نمایشی اجرا نمود؟

دوچرخه اسکی سردو دارای سیستم تعلیق کامل در بخش  جلو و عقب میباشد که باعث میشود ضربات ناشی از پرش ها و ناهمواری ها به خوبی دفع شود. با توجه به اینکه دوچرخه اسکی قابلیت حرکت به سمت عقب را ندارد، باید پس از فرود به سمت جلو حرکت نمود. رعایت نکات ایمنی و اطمینان از مهارتتان در کنترل دوچرخه قبل از اجرای حرکات نمایشی ضروری میباشد.

قبل از استفاده چه کنترل هایی نیاز است؟

قبل از ورود به شیب مطمئن شوید کمک فنر ها به خوبی عمل میکنند. پبچ های فرمان باید کاملا محکم باشند. اسکی ها به صورت صحیح در جای خود قرار گرفته و محکم شده باشند. زین را در ارتفاع مناسب تنظیم و محکم نمایید.

آیا میتوانم از لوازم حرفه ای دوچرخه مانند دوشاخ و فرمان و زین حرفه ای تر روی دوچرخه اسکی استفاده کنم؟

بله، دوچرخه اسکی سردو با ابعاد استاندارد طراحی شده است تا بتوان انواع لوازم استاندارد موجود را روی آن نصب نمود.

کیفیت دوچرخه اسکی را چطور تضمین میکنید؟

دوچرخه اسکی سردو با استفاده از دانش مهندسی مکانیک و زیر نظر اسکیبازان طراحی شده و در آزمون های عملیاتی توسط اسکیبازان و مربیان مطرح اسکی تایید شده است. بدنه دوچرخه از جنس فولاد و با جوشکاری بسیار دقیق میباشد. دوچرخه اسکی سردو از سیستم تعلیق کامل بهره میبرد.

سردو همواره در جهت بهبود کیفیت دوچرخه های اسکی درحال تحقیق میباشد و همواره سعی در ارتقا و افزایش کیفیت و امکانات دوچرخه دارد.

تمام دوچرخه اسکی های تولید شده در سردو پس از کنترل کیفیت، بسته بندی شده و ارسال میشود.

چطور سفارش دهیم؟نحوه پرداخت چگونه است؟

ثبت سفارش درحال حاضر به صورت اینترنتی و مجازی از طریق سایت و اینستاگرام میباشد. همچنین در فروشگاه های اسکی و فروشگاه های اینترنتی میتوانید دوچرخه اسکی خود را تهیه فرمایید.

پرداخت برای سفارشات تهران به صورت اینترنتی، کارت به کارت و یا نقدی و در محل میباشد. برای شهرستان ها پرداخت کارت به کارت و اینترنتی امکان پذیر است.

شیوه ، زمان و هزینه ی ارسال چگونه است؟

در صورت موجودی انبار، ارسال در تهران به صورت رایگان و فوری میباشد. ارسال به شهر های دیگر از طریق پست و با هزینه امکان پذیر است. ارسال پستی ممکن است تا چند روز زمان ببرد.

دوچرخه اسکی به چه شکل ارسال میشود؟ آیا نیاز به مونتاژ دارد؟

دوچرخه اسکی به صورت مونتاژ شده ارائه میشود و تنها لازم است تا اسکی ها را در جای خود قرار دهید.

چه لوازم جانبی همراه محصول است؟

ابزار لازم شامل آچار آلن

دفترچه راهنما