پرسش های متداول

دوچرخه اسکی یک وسیله تفریحی و ورزشی مشابه دوچرخه میباشد که به جای چرخ، اسکی قرار داده شده است. ارگونومی خاص دوچرخه اسکی به منظور استفاده راحت از بالابرها و کنترل کامل در هنگام سر خوردن روی شیب طراحی شده است.

بله، به دلیل ثبات و تعادل بالا و همچنین ارگونومی دوچرخه اسکی، یادگیری و کسب مهارت در کنترل آن به مراتب راحت تر و سریع تر از اسکی آلپاین و اسنوبرد میباشد. پس از چند دور تمرین به راحتی میتوانید سرعت دوچرخه اسکی را کنترل کرده و پیچ بزنید. پیچ زدن و ترمز کردن همانند اسکی و اسنوبرد میباشد. اگر اسکی میکنید، به راحتی دوچرخه اسکی را کنترل خواهید کرد.

بله، ویژگی های ذاتی دوچرخه اسکی شامل امکان کنترل به صورت نشسته یا ایستاده، وجود فرمان و عدم اتصال راکب به دوچرخه، این امکان را ایجاد نموده است تا به صورت ایمن شیب ها را طی کنید.

خیر، نسبت به تفریحات زمستانی دیگر نظیر اسکی و اسنوبرد ایمن تر است.

داخل پیست و خارج از پیست، هرکجا که برف به مقدار کافی و شیب مناسب باشد میتوان از دوچرخه اسکی لذت برد. مسیر هایی که با نشانه قرمز و آبی در پیست ها مشخص شده اند مناسب هستند. مسیر های سبز ممکن است خیلی هموار باشند و مسیر های مشکی ممکن است باریک ، پرشیب و خطرناک باشند. در هر حال با توجه به میزان مهارت خود مسیر مناسب را رعایت کنید.

بسته به نوع استفاده، نوع برف و شیب مسیر، سرعت دوچرخه متفاوت خواهد بود.

هر فرد که علاقه مند به هیجان و لذت سر خوردن روی برف است، میتواند از دوچرخه اسکی استفاده نماید.

دوچرخه اسکی سردو مناسب برای سن ۱۲ سال و بیشتر میباشد. سردو درحال طراحی دوچرخه اسکی مناسب کودکان است.

دوچرخه اسکی تنها در حدود ۱۲ الی ۱۳ کیلوگرم وزن دارد. با توجه به قابلیت جداشدن آسان اسکی ها، حمل و نقل آن به آسانی انجام میشود.

برای کنترل سرعت و توقف روش های مختلفی است. در سرعت های کم با فشار دادن و کشیدن پا روی برف دوچرخه اسکی متوقف میشود. روش دیگر اجرای پیچ های متوالی و در نهایت توقف در عرض و عمود بر خط فرود میباشد. روش حرفه ای تر که نیازمند یادگیری و تمرین است همانند اسکی و اجرای تکنیک دراپاژ میباشد. کافی است تا لبه های اسکی را داخل برف فشار دهید.

در سال های اخیر با ورود سبک جدید اسکی ها به عرصه ی این ورزش، اسکی هایی که با سبک گذشته تولید شده و استفاده میشدند به مرور زمان با وجود کارایی و سالم بودن کنار گذاشته شدند.

سردو با توجه به کارایی و سلامت این اسکی ها و پس از کنترل کیفیت آنها و تغییرات لازم ، از این اسکی ها برای دوچرخه اسکی استفاده نموده است. این روش علاوه بر این که به حفظ محیط زیست و جلوگیری از اتلاف انرژی کمک میکند ، کارایی لازم و عملکرد مناسبی نیز دارد.

اسکی های مورد استفاده همانند اسکی های حرفه ای و مدرن، دارای لبه های فولادی میباشند.

خیر، نیاز به کفش خاصی نیست اما بهتر است از کفش های ورزشی که روی برف لیز نمیخورند استفاده کنید. توصیه میشود برای حفظ ایمنی حتما از هلمت های استاندارد اسکی یا دوچرخه استفاده شود.

خیر، دوچرخه اسکی سردو به نحوی طراحی شده است که به راحتی کنترل میشود و از این مورد بی نیاز است.

سردو درحال رایزنی با پیست های اسکی، برای اخد مجوز ورود و استفاده از پیست میباشد. امیدواریم با حمایت شما و همکاری مدیریت پیست ها هرچه سریعتر به این مهم دست یابیم. بدیهی است به محض کسب مجوز، از طریق همین سایت و صفحات مجازی اطلاع رسانی خواهد شد.

در حال حاضر امکان کرایه وجود ندارد. به محض حصول توافق با پیست های اسکی در همین صفحه اعلام خواهد شد.

از انواع مختلف بالابر های موجود در بیست های اسکی شامل تله کابین، تله اسکی، تله سیژ، بالابر بشقابی و همچنین نوار نقاله بالابر میتوان به راحتی و طبق راهنمایی مامورین دستگاه ها استفاده نمود.

نحوه استفاده از انواع بالابر در دفترچه راهنمای استفاده از محصول توضیح داده شده است. همچنین مامورین بالابر ها شما را راهنمایی خواهند کرد.

در حال حاضر خیر. یادگیری دوچرخه اسکی بسیار آسان است. ویدیو های آموزشی در همین سایت قرار خواهند گرفت.

با وجود قدمت ۱۰۰ ساله دوچرخه اسکی، کمتر از ۱۰ سال است که به شکل مدرن و حرفه ای در پیست های ایالات متحده امریکا و اروپا مورد استفاده قرار میگیرد و وسیله ورزشی و تفریحی نوین محسوب میشود. سردو مفتخر است برای اولین بار دوچرخه اسکی را در ایران مشابه نمونه های خارجی تولید نماید.

با توجه به اینکه دوچرخه اسکی را میتوان به صورت نشسته هم کنترل نمود و وجود فرمان و ارگونومی ویژه دوچرخه اسکی، بسیار آسان تر اسکی و اسنوبرد میباشد. همچنین افرادی که به دلیل آسیب دیگر قادر به اسکی کردن نیستند هیچ ممانعتی در استفاده از دوچرخه اسکی نخواهند داشت.تنها آسیبی که پس از یک روز استفاده از دوچرخه اسکی خواهید دید، درد گونه هایتان به خاطر لبخند زدن است!

دوچرخه اسکی سردو دارای سیستم تعلیق کامل در بخش  جلو و عقب میباشد که باعث میشود ضربات ناشی از پرش ها و ناهمواری ها به خوبی دفع شود. با توجه به اینکه دوچرخه اسکی قابلیت حرکت به سمت عقب را ندارد، باید پس از فرود به سمت جلو حرکت نمود. رعایت نکات ایمنی و اطمینان از مهارتتان در کنترل دوچرخه قبل از اجرای حرکات نمایشی ضروری میباشد.

قبل از ورود به شیب مطمئن شوید کمک فنر ها به خوبی عمل میکنند. پبچ های فرمان باید کاملا محکم باشند. اسکی ها به صورت صحیح در جای خود قرار گرفته و محکم شده باشند. زین را در ارتفاع مناسب تنظیم و محکم نمایید.

بله، دوچرخه اسکی سردو با ابعاد استاندارد طراحی شده است تا بتوان انواع لوازم استاندارد موجود را روی آن نصب نمود.

دوچرخه اسکی سردو با استفاده از دانش مهندسی مکانیک و زیر نظر اسکیبازان طراحی شده و در آزمون های عملیاتی توسط اسکیبازان و مربیان مطرح اسکی تایید شده است. بدنه دوچرخه از جنس فولاد و با جوشکاری بسیار دقیق میباشد. دوچرخه اسکی سردو از سیستم تعلیق کامل بهره میبرد.

سردو همواره در جهت بهبود کیفیت دوچرخه های اسکی درحال تحقیق میباشد و همواره سعی در ارتقا و افزایش کیفیت و امکانات دوچرخه دارد.

تمام دوچرخه اسکی های تولید شده در سردو پس از کنترل کیفیت، بسته بندی شده و ارسال میشود.

ثبت سفارش درحال حاضر به صورت اینترنتی و مجازی از طریق سایت و اینستاگرام میباشد. همچنین در فروشگاه های اسکی و فروشگاه های اینترنتی میتوانید دوچرخه اسکی خود را تهیه فرمایید.

پرداخت برای سفارشات تهران به صورت اینترنتی، کارت به کارت و یا نقدی و در محل میباشد. برای شهرستان ها پرداخت کارت به کارت و اینترنتی امکان پذیر است.

در صورت موجودی انبار، ارسال در تهران به صورت رایگان و فوری میباشد. ارسال به شهر های دیگر از طریق پست و با هزینه امکان پذیر است. ارسال پستی ممکن است تا چند روز زمان ببرد.

دوچرخه اسکی به صورت مونتاژ شده ارائه میشود و تنها لازم است تا اسکی ها را در جای خود قرار دهید.

ابزار لازم شامل آچار آلن

دفترچه راهنما

 

 

برای یک تجربه بی نظیر آماده ای؟

بزن بریم!

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت و فروشگاه اینترنتی سردو متعلق به شرکت سپید راه درین (سردو) میباشد.

.Copyright ©۲۰۲۳ SORDO- All Rights Reserved

Translate »